Praha Jeruzalém

Muslimové z izraelského arabského klanu se v sobotu pokusili zavraždit svou příbuznou, protože podle nich poškodila čest rodiny tím, že se po rozvodu s palestinským Arabem zapletla s místním Židem.

Během zatím posledního ze tří pokusů a vraždu ze cti několik můžu přepadlo a postřelilo 40letou Saru Abu-Ghanemovou v okamžiku, kdy cestovala do práce v izraelském městě Ramle. Oběť útoku utrpěla lehká zranění na hlavě a na krku a ve stabilizovaném stavu se dostala do místní nemocnice.

Na začátku minulého týdne muslimská rodina na severu Izraele hrdě oslavovala svého syna poté co jim oznámil, že postřelil a ubil svou mladší sestru k smrti kvůli tomu, že se po svém rozvodu scházela s jiným mužem. Dívka nicméně útok přežila, zachránili ji izraelští zdravotníci.

I když nejsou vraždy ze cti u izraelským muslimských Arabů tak časté jako v jiných muslimských státech, dochází k nárůstu jejich počtu. Ženy z klanu Abu-Ghanemových, které se staly cílem minimálně devíti pokusů o vraždu ze cti během posledních šesti let říkají, že se mnoho těchto vražd nikdy pořádně nevyřeší, protože rodiny chrání identity vrahů

16.03.2008 00:00 7