Praha Jeruzalém

Telavivský soud odsoudil čtyři obyvatele východního Jeruzaléma k trestu odnětí svobody od dvou do osmi let za přepadení a okradení několika mladých homosexuálů na telavivském autobusovém nádraží.

Podle obvinění skupina čtyř mužů v lednu roku 2007 vyhledávala v oblasti nádraží muže, kteří hledali seznámení s jinými muži. Skupina obviněných dokonce použila jednoho ze svých členů jako návnadu. Okolo 4:30 ráno se jeden z žalobců nechal oklamat a falešného gaye pozval do svého auta. Oba se následně vydali na blízké parkoviště, kde je pak našli ostatní útočníci. Muž se pokusil o útěk, ale násilníci ho začali bít. Donutili ho, aby se svlékl a ukradli mu oblečení, peníze i auto, ve kterém byl mobilní telefon a laptop.

Podobný případ se stal v Jeruzalémě v Grand Station Central, kde dva obyvatelé východního Jeruzaléma vlákali muže do auta, kde ho zbili a ukousli mu část ucha. Napadený údajně požádal útočníky, aby mu umožnili dopravit se do nemocnice, násilníci odmítli a začala po muži házet kameny.

„Činy obžalovaných byly násilné a kruté a byly prokazatelně provedeny tak, aby nejen zabránili odporu oběti, ale aby ji navíc ponížili…“
„Toto je jeden z nejhorších případů, které se kdy dostaly před tento soud,“ napsal Chálid Kabub, který slyšení předsedal.
„Obžalovaní jednali s ′úkladnou záští′, číhali na svou oběť, zavedli ji na odlehlé místo a použili brutálního neopodstatněného násilí.

Další tři obžalovaní v tomto případu ještě čekají na soud.

07.03.2008 00:00 10