Praha Jeruzalém

[IMG R 10325]Opoziční vůdce, Benjamin Netanjahu, v neděli ráno opět vyzval stranu Šas, aby opustila současnou vládu. Učinil tak po svém setkání s americkým viceprezidentem, Dickem Cheneym.

„Říkám svým přátelům ve straně Šas, neumožňujte tato jednání o Jeruzalémě, která byla v pátek schválena ministryní zahraničí (Tzipi) Livniovou. Opusťte nyní vládu  a zabraňte tomuto nebezpečí,“ řekl Netanjahu.
Opoziční vůdce také řekl, že Cheneyho varoval před íránským nebezpečím. „Hovořil jsem s ním o potřebě odstranit íránskou hrozbu před tím, než se (islámská republika) vyzbrojí jadernou bombou. Jsou další íránská témata, kterým musí být zabráněno, včetně zabránění Íránu v tom, aby si postavil své hlavní základny v regionu, od Gazy po Libanon, zejména pak v Jeruzalémě,“ řekl.

„Ujasnil jsem mu, že pokud opustíme Jeruzalém, převezmou nad ním kontrolu Hamás, Írán a další síly napojené na ně. Ohrozí bytí Jeruzaléma, izraelskou bezpečnost a svobodu vyznání milionů poutníků a příslušníků různých náboženství, kteří dnes do města přijíždějí,“ řekl Netanjahu.

23.03.2008 00:00 5