Praha Jeruzalém

[IMG R 10635]Více než stovka krajně pravicových extrémistů dorazila v neděli odpoledne do východního Jeruzaléma, do čtvrti Džabel Mukaber, a začala házet kameny na domy. V oblasti byly rozmístěny policejní jednotky, které 22 výtržníků zadržely. Dva policisté byli při střetech lehce zraněni.

Stovky demonstrantů se sešly předtím také na promenádě Armon Hanatziv, aby se společně vydaly do arabské čtvrti a zničily dům teroristy, který před deseti dny zabil osm studentů ješivy Mercaz Harav.
Stovky policistů se pokoušely pochod zablokovat, někteří demonstranti se ale do arabské čtvrti i přesto dostali. Někteří z nich volali po pomstě za masakr v ješivě a chtěli situaci vyřešit sami, když toho nebyla schopna vláda ani policie.

Deset dní po útoku v Jeruzalémě se politici stále zabývají otázkou, zda by měl být teroristův dům zničen. Ministr obrany, Ehud Barak, demolici domu podpořil, ministr pro vnitřní bezpečnost, Avi Dichter, k ní dal příkaz. Je tu nicméně právní problém, který demolici domu zatím brání.

Policie předala teroristovo tělo rodině ve čtvrtek. Pohřeb se konal za přítomnosti malého počtu lidí, k žádným neobvyklým událostem nedošlo.

17.03.2008 00:00 8