Praha Jeruzalém

[IMG R 10210]5 izraelských vojáků bylo v sobotu ráno lehce až středně těžce zraněno během vojenské operace na severu Gazy. Tři vojáci byli zraněni lehce, dva utrpěli lehké až středně těžké zranění. Vojáci byli převezeni do nemocnice Soroka v Beršebě.

Palestinci oznámili, že při operaci bylo zabito 22 Palestinců, většina z nich byli podle palestinských zpráv členové organizace Hamás. Dalších 40 lidí bylo při přestřelkách zraněno. Podle Palestinců se oběťmi stalo i několik civilistů, včetně dvou náctiletých a otce se synem.

V pátek v noci byli blízko Sajaja rozmístěni vojáci z obrněných jednotek a vojáci z brigády Givati. Vojáci v oblasti provádějí běžné operace směřované na odkrývání teroristické infrastruktury a maření teroristických útoků plánovaných podél hraničního plotu s Izraelem.

Pozemní jednotky byly podporované letectvem. „Aktivita se odehrává v oblasti, kterou chtějí teroristické organizace střežit, včetně míst na odpalování raket,“ vysvětlily vojenské zdroje.
V pátek večer izraelská armáda informovala, že narazila na výrobnu zbraní v centrální Gaze i na místa na odpalování raket na severu.

V půlnoci zdroje z Hamásu oznámily, že byl zabit jejich expert na zbraně, Ejad al-Ašram, když střela vypálená izraelskou armádou zasáhla otevřenou oblast na severu Gazy.
Během vojenské operace bylo na Sderot, Aškelon a západní Negev vypáleno více než 30 raket Kassám. Dvě z nich přímo zasáhly dům v Aškelonu. Tři lidé, včetně dvou děti ve věku 5 a 9 let, bylo lehce zraněno šrapnely. Jeden z domů je těžce poškozen.

01.03.2008 00:00 5