Praha Jeruzalém

Palestinský odstřelovač zahájil v pátek střelbu na izraelské zemědělce, kteří obdělávali půdu patřící ke kibucu Nir Oz. Při útoku byl poničen traktor, žádná zranění ale nebyla hlášena.

Jedná se již o druhý případ tento měsíc, kdy palestinští ozbrojenci stříleli na izraelské zemědělce z kibucu Nir Oz.

Tentokrát prý byla na zemědělce vystřelena kulka o průměru 0,5 mm, která ale zasáhla neprůstřelné sklo izraelského traktoru. Pokud by traktor nebyl tímto sklem vybaven, kulka by zřejmě zabila řidiče, který byl v tu chvíli uvnitř.

Zemědělci se nyní vydávají pracovat na pole pod ochranou vojáků.
Před dvěma měsíci palestinský odstřelovač zabil 20letého ekvádorského dobrovolníka, který pracoval na polích kibucu Ein Hašloša. Další zemědělec byl tehdy při střelbě zraněn.

12.04.2008 00:00 13

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka