Palestinská samospráva sice na jedné straně hovoří o mírových jednáních s Izraelem a požaduje stále nové a nové izraelské ústupky a jednostranná gesta dobré vůle, na straně druhé ale stále oslavuje teroristy let nedávno minulých.
Palestinský deník, Al-Kuds, v pondělí zveřejnil rozhovor s básníkem Mutawakilem Tahou, který napsal knihu, v níž oslavuje pár teroristů. Nazval je dokonce „dva skvělí hrdinní vězni, Nizar Tamimi a Ahlam Tamimiová.“
V úvodu deník prezentoval rozhovoru s Tahou takto: „Dílo palestinského básníka, Dr. Mutawakila Tahy, má jasné místo a vliv na palestinskou a arabskou kulturu a literaturu.“
Sám Taha pak v článku hovoří takto:
„Před dvěma lety jsem napsal knihu „Ahlam ibn al-Nabi“ o dvou skvělých hrdinských vězních, Nizaru Tamimim a Ahlam Tamimiové, na které jsme hrdí. Před měsíce jsem napsal báseň, „Marwan“ o Marwanu Barghoutim, jako o symbolu boje vyjádřeného vězni. Myslím si, že vězni jsou ve svém potenciálu mučedníci a že bychom měli být s nimi bez otázek a úvah. Měli bychom být spojeni s vězni bez podmínek, stejně jako jsme spojeni s mučedníky a domovinou.“
Zde je třeba připomenout, o kom je vlastně řeč. Ahlam Tamimiová je žena, která v době, kdy byla studentkou vysoké školy, pomohla naplánovat teroristický útok na jeruzalémskou pizzerii Sbarro a teroristu navíc na místo dovezla. Nizar Tamimi je její bratranec, terorista, kterého si vzala za manžela během pobytu v izraelském vězení. Teroristický útok spáchal Izz al-Masri.
K útoku došlo 9. srpna 2001 v Jeruzalémě před druhou hodinou odpolední, kdy byla pizzerie plná lidí. Zabito bylo 15 lidí (včetně sedmi dětí), 130 dalších bylo zraněno.
Za přípravu a podíl na útoku bylo odsouzeno několik lidí, včetně Tamimiové, která od soudu odešla s 16ti doživotními tresty.
Palestinci tento útok oslavovali již krátce po jeho provedení a to dokonce na akademické půdě. Na univerzitě An-Nadžah v Nábulusu byla vytvořena výstava, které se útoku věnovala. Kromě portrétů útočníka zde byly vystaveny makety částí těl.
Záběry palestinské výstavy oslavující teroristický útok v pizzerii Sbarro




„Zničit mou důstojnost“: Přeživší zajatec odhaluje sexuální zneužívání ze strany únosců z Hamásu
Nedokončená vojna…
Hamas požaduje bezpečný průchod pro 200 teroristů uvězněných v tunelech v Gaze za linií příměří
Sanhedrin vyzývá k shromážděním s propuštěnými rukojmími a k vyhlášení suverenity nad Gazou
Hamas žádá zprostředkovatele, aby zajistili evakuaci teroristů z Rafahu po údajném návratu ostatků rukojmích
Bývalá vrchní vojenská právnička zatčena v souvislosti se skandálem kolem uniklého videa z věznice
Kvůli protiizraelské zaujatosti: Zakladatel Wikipedie blokuje úpravy článku „Genocida v Gaze“
Imploze Gazy: Izrael měl celou dobu pravdu
Roi Shalev, který přežil festival Supernova, ukončil svůj život
Mír, mír, ale žádný mír není
Íránský deník proti Hamásu: „Útok ze 7. října je tragédií pro muslimský svět“
Zvi Yehezkali: Skutečná cena dohody o rukojmích
Trump donutil Izrael vzdát se své vojenské převahy v Gaze
Po 738 dnech: Všichni živí rukojmí se vrátili domů do Izraele
Denně je zavražděno 32 křesťanů, ale jediné, o co se Západ zajímá, je Gaza
Už nejsou spojenci Izraele!
Idan Amedi ostře kritizuje petici umělců za příměří: Jste k ničemu, máme vás plné zuby
Děkujeme za podporu: Seznam nejvíc proizraelských zemí v roce 2024
Sanhedrin oznamuje rozhodnutí: Všichni Židé na celém světě se musí okamžitě vrátit domů do Izraele
Papežova náklonnost k diskurzu zla
Předpurimové zatmění Měsíce: Varování pro Araby i pro Západ
Aby zaútočili na Židy, založili v Argentině Eichmannovi synové nacistickou teroristickou buňku
Kdy byli vynalezeni „Palestinci“?
Počet obyvatel Izraele přesáhl 9 milionů
Celosvětový vůdce katolické církve volá po dodržování šabatu
„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele
Signalizuje přílet pěti červených jalovic do Izraele třetí chrám nebo konec časů?
Izraelská léčba COVID-19 – 100 % přežití – předběžná data



