Praha Jeruzalém

[IMG R 10214]První izraelská Arabka se dostala do elitní jednotky 669 izraelského letectva. Vojačka v současné době slouží jako medik jednotky, brzy by měla podstoupit další výcvik a stát se leteckým medikem.

Jednotka 669 je považována za jednu z nejelitnějších jednotek izraelské armády. Jejím hlavním úkolem je zachraňovat zraněné vojáky z bojových oblastí, ve většině případů pod těžkou nepřátelskou palbou. Jednotka často pomáhá i při záchraně civilistů během katastrof.

Jednotka je často nasazována na citlivé a tajné operace a vojáci tedy musejí mít vysoké prověření. Muslimové proto nikdy v této jednotce nesloužili.

Vojačka, která k jednotce nastoupila, je obyvatelka arabské vesnice ze severu Izraele, která dobrovolně slouží v izraelské armádě, protože služba v armádě pro ni povinná není. S výborným hodnocením ukončila kurz pro vojenské mediky a okamžitě byla umístěna k jednotce 669. Jednotka byla překvapena, když se dozvěděla, že se jedná o vojačku s muslimskými kořeny. Ukázalo se, že došlo k chybě v zařazení, ale velitel jednotky trval na tom, aby u jednotky zůstala. Pokud dokončí výcvik na leteckého medika, bude prvním muslimem v této funkci v historii Izraele.

04.04.2008 00:00 4