Praha Jeruzalém

[IMG R 10564]Brigády Izz al-Din al-Kassám, které patří k Hamásu, ve středu po zahájení účinnosti příměří s Izraelem oznámily, že jakékoliv porušení příměří ze strany Izraele se setká s bolestivou odpovědí.

Organizace také zdůraznila, že unesený voják, Gilad Šalit, „neuvidí denní světlo, dokud nebudou propuštěni všichni naši odvážní vězni, kteří jsou drženi ve věznicích okupantů. Slibujeme našim vězňům, jejich rodinám a našim lidem, že věc vězňů bude i nadále naši hlavní prioritou,“ řekl Hamás ve svém prohlášení,

Skupina dále dodává, že doufá, že se její nepřítel zdrží všech forem agrese a že otevře přechody a ukončí blokádu.

Hamás vyhrožuje v případě porušení podmínek příměří tvrdou odplatou – „útokem tak bolestivým, že otřese celou sionistickou entitou? Nepřítel bud odpovědný za jakýkoliv bláznivý čin, který provede. Odpor zasáhne nepřítele, ať je kdekoli, dá-li Alláh,“ řekl Hamás.

Ve čtvrtek ráno bylo v ulicích Gazy vidět jen hrstku ozbrojenců, většina byla na hlídkových stanovištích. Několik jich bylo spatřeno, jak opouštějí své posty a vracejí se domů nebo na základny. Ve výcviku prý ale jednotky teroristických organizací budou pokračovat, očekávají totiž další střety s Izraelem.

20.06.2008 00:00 7