Praha Jeruzalém

[IMG R 10779]Patologové ve forensním institutu Abu Kabir v pondělí identifikovali tkáně z ostatků, které Izraeli předal v neděli Hizballáh. Podle zjištění patří pěti izraelským vojákům, kteří byli zabiti v Druhé libanonské válce.

Izraelská armáda již informovala rodiny vojáků a rozhodnutí o tom, jak budou  ostatky těl jejich blízkých pochovány, nechala na jejich zvážení. Vědecké testy však i nadále pokračují, tento proces by si mohl vyžádat i několik týdnů.

Izraelská armáda nedávno potvrdila, že těla 20 válečných obětí nebyla pohřbena v neporušeném stavu. Ze všech těl padlých vojáků byly odebrány vzorky DNA, armáda navíc vede přesnou dokumentaci o částech těl, která chybějí.

Bedna, kterou Hizballáh prostřednictvím Červeného kříže Izraeli předal, obsahovala také identifikační známky podpraporčíka Rona Mašiaha, který byl zabit při sestřelení helikoptéry. Právě jeho identifikační známky byly prezentovány v libanonských novinách, když Hizballáh před několika měsíci oznámil, že má části těl izraelských vojáků. Mašiahova rodina obdržela identifikační známky svého syna v pondělí.

„Nepřivede ho to zpátky, je to ale stále věc, kterou při sobě měl ve svých posledních chvílích, má to sentimentální hodnotu, která nemůže být opomíjena,“ řekl jeho bratr, Motti Mašiah. „Bezpochyby se nám to vše vrací zpět. Známky jsou teď u jeho rodičů, kteří je budou opatrovat a jednoho dne je předají jeho synovi, aby měl něco, co mu jeho otce bude připomínat.“

03.06.2008 00:00 5