Praha Jeruzalém

[IMG R 10563]Palestinské zdroje v neděli oznámily, že izraelští vojáci během hlídky ve vesnici na Západním břehu zastřelili 17letého Palestince. Palestinec byl prý zastřelen v neděli po půlnoci. Podle palestinského zdroje háží mladící z této vesnice v uvedenou dobu na vojáky často kameny, tento mladík byl ale prý neozbrojen.

Podle palestinského Červeného půlměsíce se vojáci neúspěšně pokusili chlapce resuscitovat.

Podle izraelské armády došlo k incidentu poté, co vojáci zahájili palbu na Palestince, kteří proti nim házeli Molotovovy koktejly.

V pátek v noci zastřelili izraelští vojáci jiného 17letého Palestince, který podle izraelských i palestinských představitelů házel na hlídku Molotovovy koktejly.

Západní břeh není zahrnut do dohody o příměří, kterou Izrael uzavřel s Hamásem a v Gaze od 19. června.

30.06.2008 00:00 4