Praha Jeruzalém

[IMG R 10509]Izraelci, kteří byli v pátek odpoledne poblíž Ramalláhu napadení palestinskými teroristy, se podle představitelů izraelské armády zachránili jen zázrakem.

Napadení osadníci neunikli kritice armády za to, že svůj výlet neohlásili úřadům. Armáda po počátečním vyšetřování hovoří o jejich výletu jako o „nezodpovědném činu“ a říká, že jen zázrak zabránil tomu, aby útok neskončil podstatně hůře. Osadníci ale tvrdí, že svou cestu konzultovali s bezpečnostním představitelem z jejich osady.

Podle armády došlo v poslední době k několika případům, kdy Izraelci vyrazili na výlet do oblasti B a nekoordinovali svou cestu s armádou. Takové výlety sice většinou skončily bez problémů, v několika případech ale armáda musela výletníky zachraňovat.

Jeden ze zraněných osadníků, který utrpěl středně těžké zranění, mezitím vypověděl, že si krátce před útokem všiml podezřelých osob. Podle něj se jednalo o Araby, kteří měli teroristům oznámit přítomnost Izraelců. Podle dalšího zraněného většina výstřelů padla v okamžiku, kdy výletníci stáli zády k útočníkům. Teroristé výletníky podle všeho překvapili, stříleli po nich a pak z místa utekli.

22.06.2008 00:00 8