Praha Jeruzalém

[IMG R 10459]Izraelská armáda v úterý nařídila uzavření nákupního centra na Západním břehu. Důvodem je údajné napojení firmy, která centrum provozuje, na organizaci Hamás. Armáda zabavila počítače, nábytek a dokumenty ve společnosti Al-I?itiman Co v Nábulusu a na nákupní centrum umístila oznámení o jeho uzavření.

Kdokoliv bude v tomto pětipatrovém objektu provozovat obchod po 15. srpnu, čelí možnosti trestu až do výše 5let odnětí svobody.

Podle mluvčího armády takto armáda zakračuje proti charitativním organizacím, které jednají ve prospěch Hamásu. Tato organizace se prý snažila o posílení Hamásu a „povzbuzovala k teroristickým útokům proti Izraeli“ a „poskytovala finanční podporu infrastruktuře teroristů.“

Ředitelé Al-I?itiman nebyli k zastižení,a by se k celé záležitosti vyjádřili.

Starosta Nábulusu, Džamal Muheissen, uzavření nákupního centra kritizoval s tím, že centrum patří lidem a ne Hamásu. Obchodníci, kteří v centru provozují obchody, uspořádali v Nábulusu protestní pochod.

Vojáci provedli prohlídky i v sídlech dalších charitativních organizací, které byly napojeny na Hamás. V některých byly zkonfiskovány dokumenty a počítače.

10.07.2008 00:00 4