Praha Jeruzalém

[IMG R 10130]Mír se zdá být daleko, určitá spolupráce mezi Izraelem a Sýrií přeci jen funguje. Při ojedinělé operaci asistovala izraelská organizace při vyhledání místa pobytu ruské ženy, která byla proti své vůli držena v Damašku, kde byla nucena pracovat jako prostitutka.

Celý příběh začal, když se ženská aktivistka z americké organizace pro lidská práva, která se domnívala, že Izrael a Sýrie již dávno uzavřeli mír, kontaktovala izraelskou feministickou organizaci Iša L?Iša.

Aktivistka informovala o 30leté ženě z Ruska, jejíž rodina měla ekonomické problémy a ona se vydala pracoval do Damašku. Měla tam pracovat jako tanečnice v hotelu za skvělý plat, jenže padla do předen nastražené pasti. Když do Damašku přicestovala, překupníci ji zamkli v malém pokoji, bili ji, típali o ní cigarety, znásilnili ji a donutili jí, aby pracovala jako prostitutka. Když se žena neozvala manželovi, začal po ní pátrat.

Izraelská humanitární organizace zkontaktovala podobnou organizaci v Rusku a Sýrii (se kterou již byla dříve v profesionálním kontaktu) a požádal o pomoc s hledáním této ženy. Žena byla nakonec za přispění syrské policie a zmíněných humanitárních organizací nalezena

02.07.2008 00:00 8