Praha Jeruzalém

[IMG R 10824]Právník zastupující rodinu Hossama Daujjata z východního Jeruzaléma, jenž buldozerem zabil tři lidi a několik desítek jich zranil, řekl ve čtvrtek, že kdyby policie teroristu spoutala a vyvedla ze stroje, incident by byl u konce a „život by byl ušetřen“. Uvedl, že nechápe, jak mohl buldozer pokračovat v jízdě s policistou na palubě. 

Útočníkova rodina je překvapena Hossamovým jednáním. Podle Hossamova bratra Issama nepatřil Hossam k žádné organizaci a nebyl ani pobožný. Podle Issama celá událost začala jako běžná dopravní nehoda, Hossam se podle něj mohl vyděsit, když po něm lidé začali střílet. Nevyvrátil však také možnost, že Hossam byl pod vlivem drog. Hossam měl údajně sklony k násilí a v minulosti byl již trestán.

Právní zástupce rodiny Šimon Kokuš uvedl, že členové rodiny by rádi vyjádřili soustrast rodinám obětí a přejí zraněným brzké uzdravení. Podle Kokuše rodina řidiče čin odsoudila. Jsou přesvědčeni, že nešlo o teroristický čin a že tento akt nemá ideologické pozadí.

Ve čtvrtek ráno strážníci pohraniční stráže vyzvali Daujjatovu rodinu, aby odstranila smuteční stan, který byl postaven poblíž řidičova domu ve východojeruzalémské vesnici Sur Báhir. Jeruzalémský oblastní policejní velitel Aharon Franco ve středu oznámil, že by policie neměla tolerovat vyjádření smutku, jaké se konalo v sousedním Džebel Mukábir blízko domu teroristy, který spáchal březnový útok v jeruzalémské ješivě.

03.07.2008 00:00 18