Praha Jeruzalém

[IMG R 10855]Admirál Michael Mullen ve čtvrtek překvapil vrchního velitele izraelské armády, Gabiho Aškenaziho, když mu udělil nejvyšší americké vojenské vyznamenání.

Aškenazi obdržel vyznamenání jako zvláštní gesto během vojenského ceremoniálu požádanému na jeho počet v Pentagonu. Mullen předal Aškenazimu vyznamenání a řekl, že je mu uděleno za jeho příspěvek k boji proti terorismu, práci pro bezpečnost Izraele a jeho příspěvek ke zlepšení bezpečnostního dialogu mezi armádami obou států.

Aškenazi odcestoval minulou sobotu do Spojených států na týdenní oficiální návštěvu, která následovala po pozvání admirála Mullena. Aškenazi se během své cesty setkal s americkým viceprezidentem Dickem Cheneym a zástupcem ministryně zahraničí, Johnem Negropontem.

Rohovory Aškenaziho s americkými představiteli se zřejmě soustředily zejména na situaci okolo Íránu a její  možné vojenské řešení. Podle Mullena je americká armáda schopna bojovat na třech frontách, nicméně tuto situaci nedoporučuje a obává se zejména situace, která by následovala. Aškenazi zdůraznil, že Izrael upřednostňuje diplomatické řešení.

26.07.2008 00:00 19