Praha Jeruzalém

[IMG R 10841]Mnoho poslanců izraelského parlamentu, kteří byli proti proběhlé výměně vězňů, zastává názor, že výměna přispěla pouze k oslabení Izraele. Podle Silvana Šaloma z Likudu mohla být tato dohoda učiněna před dvěma lety, bez války a 160 mrtvých Izraelců. Kuntarovo propuštění je podle něj chybou, která může ohrozit Gilada Šalita, protože nyní Hamás možná zvýší cenu požadovanou za jeho návrat.

Poslanec Jisrael Hasson ze strany Jisrael Bejteinu řekl, že to co Hizballáh předvedl, když ani minutu před ukázáním rakví nechtěl říct, zda jsou vojáci naživu, bylo jen krutým divadlem. Hizballáh prý ale bude platit.

„Nikdo z nich toho nebude zproštěn. Kdokoliv se koupal v židovské krvi a kdokoliv napadl čest a nezávislost Státu Izrael, nebude svým vnoučatům schopen nic říct, protože až do té fáze se nikdy nedostane. Nemám pochybnosti o tom, že Nasralláh nezemře přirozenou smrtí. Stát Izrael si s ním vyřídí své účty. On sám to ví lépe než my,“ řekl Hasson.

Někteří izraelští poslanci ale vyjádřili výměně svou podporu. Například Dov Henin vyzval vládu k propuštění palestinských vězňů včetně Marwana Barghoutiho.

18.07.2008 00:00 16