Praha Jeruzalém

V sekci Komentáře jsme pro Vás připravili článek založený na kompilaci zpráv týkajících se posledního vývoje situace ohledně íránského jaderného programu a případné izraelské akce zaměřené na jeho zastavení. Zde je výňatek z komentáře s názvem „Írán hrozí třetí světovou, Izrael připravuje úder„:

„Írán nedotčen opatrnou usmiřovací rétorikou si na rozdíl od západních zemí nejen nebere servítky, nýbrž dokonce napětí úmyslně vyostřuje. Ústy náměstka velitele generálního štábu íránské armády, brigádního generála Masúda Džazairího, Írán vyhlásil, že jakýkoli útok na něj povede ke světové válce. Předtím hodil Írán rukavici Izraeli prostřednictvím slov velitele Revolučních gard, Mohameda Ali Džafarího, který řekl, že si Izrael na Írán netroufne ze strachu z jeho raketového deštníku a islámských spojenců Íránu v regionu.

Izrael však zdá se hozenou rukavici zvedl. Izraelská vláda již údajně došla usnesení, že nedovolí Íránu vyzbrojit se jadernými zbraněmi. Podle deníku Ma′ariv se již Jeruzalém rozhodl začít naplno s přípravami na samostatný útok bez ohledu na případné diplomatické vyřešení konfliktu či vojenský zásah Američanů.“

30.08.2008 00:00 6Zdroj: Redakce Israel.cz