Praha Jeruzalém

[IMG R 10735]Izraelská armáda a pohraniční policie zabránily v sobotu ráno teroristickému útoku poblíž osady Jitzchar. Vyšetřuje se, zda má útok spojitost s pobodáním 9letho izraelského chlapce z minulého týdne.

Vojáci zahlédli okolo šesté hodiny ranní Palestince, který se přibližoval k osadě Jitzchar. Příslušníci pohraniční policie a brigády Golani muže vystopovali a poté co zapálil molotovův koktejl na něj začali střílet.

Následné prohledání mužova těla odhalilo nůž a další nástroje, které mu měly podle zástupců obrany pomoci ve vloupání se do osady.

Podle palestinských zdrojů se jednalo o 15ltého Suhiba Salaha, obyvatele vesnice Asira al-Kabalija. Podle nich byl v roce 2002 za stejných okolností zabit i Salahův bratr.

Tělo bylo izraelskou armádou převezeno na stanoviště Červeného půlměsíce a odtud do nemocnice Rafidja v Nábulusu. Palestinské bezpečnostní zdroje zatím oznámily, že nejsou schopné potvrdit, zda byl mladík skutečně vyzbrojen nožem. Podle nich není žádný svědek, který by potvrdil armádní verzi.

V oblasti byly rozmístěny jednotky izraelské armády jako prevence, aby se bylo možné ujistit, že muž neměl komplice. Policejní forenzní týmy vyšetřují, zda je Palestinec nějak spojen s Palestincem, který se do osady infiltroval minulý týden, zapálil budovu a pobodal 9letého chlapce. I k předchozímu útoku došlo v sobotu brzy ráno.

20.09.2008 00:00 2