Praha Jeruzalém

[IMG R 10372]Nová kampaň organizace Mattot Arim varuje obyvatele Tel Avivu a celého pobřežního regionu, že ochota současné vlády vzdát se Judska a Samaří ve prospěch Palestinské samosprávy může zapříčinit, že jim na hlavu začnou padat rakety.

Organizace Mattot Arim nyní distribuuje do schránek v oblasti letáčky s varováním, že nepřetržité raketové útoky, které zažívají obyvatelé žijící v dosahu raket vystřelovaných z Pásma Gazy, mohou brzy přijít i k nim.
Na letáčcích se nachází také vyjádření bývalého předsedy poslaneckého výboru pro zahraničí a obranu, Juvala Steinitze, podle kterého Izrael jednoduše nemůže věřit tomu, že přenechání suverenity nad Judskem a Samařím Palestinské samosprávě nevyústí v eskalaci terorismu.

Jediným důvodem, proč Hamás a jeho spřátelené organizace nestřílí rakety na oblast Tel Avivu a Ben- Gurionovo mezinárodní letiště je podle Steinitze ten, že na tzv. Západním břehu jsou izraelské osady a je tam přítomna izraelská armáda.

Oblast okolo Tel Avivu patří tradičně stoupencům levicových stran a hnutí, které momentálně stojí u vesla. Podporují snahy premiéra Olmerta dosáhnout rychle konečné mírové dohody tím, že splní téměř všechny arabské požadavky.

12.10.2008 00:00 7