Praha Jeruzalém

Podle palestinské agentury Ma?an zahájí na palestinském území činnost nová palestinská teroristická organizace. Nese název Brigády Hizballáhu a má podle nich působit jako „síla proti okupaci“.

Organizace je tvořena odpadlíky od jiných teroristických organizací, kteří své původní organizace obviňují z toho, že se vzdaly odporu. Podle prohlášení je cílem jejich organizace „boj proti nepřátelům islámu“ v zájmu palestinského národního projektu.

„Jsme nová islámská sunnitská skupina, která nemá nic společného s politickým procesem, nepůjdeme ale proti veřejným palestinským zájmům.“ Organizace se prý nechce zapojovat do vnitřních palestinských sporů a hodlá se angažovat ve věci vězňů, kteří jsou drženi v Gaze nebo na Západním břehu.

Název organizace dává tušit napojení na libanonský Hizballáh, což ale skupina popírá. Vše co prý mají s Hizballláhem společného, je islám a obdiv k metodám odporu. Prohlášení organizace ale bylo uvedeno sloganem, který je znám právě od libanonského Hizballáhu – „Smrt Izraeli a smrt Spojeným státům.“

04.10.2008 00:00 21Zdroj: Redakce Israel.cz