Praha Jeruzalém

Dva Izraelci usvědčení z obchodu s drogami, byli  v úterý v Thajsku odsouzeni k trestu smrti. Muži se hodlají proti rozsudku odvolat. Zpráva byla již potvrzena také izraelským ministerstvem zahraničí.

Ministryně zahraničí, Tzipi Livniová, oznámila, že pokud nebude trest změněn, hodlá v případu intervenovat. Představitelé ministerstva podotýkají, že takové tresty byly v minulosti anulovány.

Dva muži, 34letý Vladimir Akronik a 37letý Alon Mahluf, byli zadrženi s 23 000 tabletami extáze zhruba před rokem. Média informovala, že muži přijeli do Thajska z Evropy a thajské úřady je zadržely poté, co o nich získali informace od Američanů.

Alex Avidan, který je s vězni v kontaktu, tvrdí, že Vladimir přijel do Thajska jako turista a po týdnu byl zatčen za převoz drog. Někdo ho požádal, aby předal někomu dalšímu klíč. Připouští, že to nebylo rozumné.
Avidan hovořil také o podmínkách v thajských věznicích, kde vězni spí na betonové podlaze a k jídlu dostávají jen 180g rýže na den. Vše tedy závisí na pomoci z venku.

26.11.2008 00:00 6