Praha Jeruzalém

Letoun izraelského letectva s forenzními experty a členy vojenského rabinátu na palubě, byl v neděli vyslán do Bombaje. Mají se postarat o návrat těl Izraelců zabitých při teroristickém útoku.

Forenzní tým je složen ze sedmi expertů na identifikaci lidských ostatků, dvou expertů na DNA a lékaře.
Do Indie bude odeslána také skupina expertů na boj s terorismem z různých bezpečnostních složek. Tým bude na místě studovat okolnosti, které vedly k tak rozsáhlému teroristickému útoku. Budou se snažit zjistit, zda byl útok součástí nové globální metody teroristů a zda je třeba v Izraeli přijmout nějaká nová bezpečnostní opatření. Podle zpráv neexistují důkazy o tom, že by se teroristé bývali chtěli pokusit vyjednávat o propuštění rukojmí.

Izraelští přestavitelé se snaží zjistit, která země stojí za útokem, které internetové stránky útočníci při plánováni používali, kde dostali instrukce a kde byli vycvičeni. Je třeba poznamenat, že někteří z teroristů měli západní vzhled. Lidé ze západu, kteří konvertují k islámu a přidávají se k celosvětovému džihádu, znamenají relativně novou bezpečnostní výzvu, protože s daleko větší pravděpodobností projdou kontrolami na hranicích.

30.11.2008 00:00 5