Praha Jeruzalém

Výbor egyptského parlamentu pro obranu tvrdí, že situace na hranici s Izraelem je v současnosti nebezpečná, a to kvůli těžce ozbrojeným Beduínům a policejní neschopnosti kontrolovat tunely pro pašeráky.
Státní noviny Al-Gomhuria ve svém středečním vydání říkají, že členové výboru varovali parlament před nárůstem pašování prostřednictvím tunelů a před neomezeným šířením zbraní mezi Beduíny.

Výbor, který navštívil sever Sinaje po násilných střetech mezi rozzuřenými Beduíny a policií, řekl, že situace ohrožuje egyptskou národní bezpečnost na hranici s Izraelem.

Střety se rozhořely minulý týden poté, co egyptská policie zabila beduínského pašeráka. Při následných bojích zahynuli další tři Beduíni. Na začátku měsíce egyptská policie zastřelila během střetů na Sinajském poloostrově tři další Beduíny. Pět policistů bylo při střetech zraněno.

Beduínští pašeráci využívají pohraniční oblasti k pašování zbraní, drog a dalších věcí do Gazy, často podzemními tunely. Pašeráci také převádějí africké běžence, kteří se snaží dostat do Izraele.

27.11.2008 00:00 3