Praha Jeruzalém

[IMG R 10938]Policie během víkendu zavřela všechny veřejné domy v Tel Avivu. Pohraniční policie a státní policie ze stranice v Jaffě provedly zátah v asi 27 veřejných domech v Tel Avivu. 47 prostitutek bylo zadrženo, všchny veřejné domy zavřeny.

Policejní velitel pro oblast Tel Avivu, generálmajor Ilan Franco, zřejmě v neděli podpíše trvalé uzavření všech těchto veřejných domů.

Podle policejního šéfa pro oblast Jiftah bylo všech 58 veřejných domů v oblasti které velí magnetem pro kriminální aktivity. Tvrdí, že po uzavření těchto domů nebudou mít tisíce stálých zákazníků důvod do této oblasti jezdit a tím dojde k poklesu kriminality.

V oblasti byl proveden také zátah na drogové dealery, kteří se pohybovali ve stejné oblasi, zejména pak na hlavním autobusovém nádraží. Od začátku roku jich bylo zadrženo 140.

Prostituce v Izraeli
Prostituce v Izraeli je legální. Kuplířství, provozování veřejných domů a obchod se ženami je nelegální. Podle zjistění v roce 2005 bylo ročně do Izraele za účelem prostituce přivezeno asi 3000- 5000 žen. Většinou z Ukrajiny, Moldávie, Uzbekistánu a Ruska. V posledních letech ale počet za tímto účelem přivezených žen klesl pod 1000.

16.11.2008 00:00 33