Praha Jeruzalém

[IMG R 10840]Syrský prezident, Bašar Assad, v pondělí udělil čestný titul seržanta libanonskému teroristovi, Samiru Kuntarovi. Kuntar byl teprve nedávno propuštěn z izraelského vězení výměnou za těla dvou zabitých izraelských vojáků. Ve vězení si odpykával několik doživotních trestů za několikanásobnou vraždu. Jeho obětí bylo i čtyřleté děvče.

„Kuntar nebyl pouze nejvýše postaveným vězněm, je také vysoce postavený mezi svobodnými muži. To že je tu s námi společně s jeho odhodláním propagovat arabská práva i přes všechno čím si prošel, ho změnilo v symbol  boje za svobodu v celém arabském i nearabském světě,“ řekl Assad během setkání s Kuntarem v Damašku.

Kuntar vyjádřil ze setkání se syrským prezidentem  hrdost a čest. „Syrská statečná pozice, která je vidět na chování prezidenta Assada, jeho podpoře vznešeného odporu a jeho odmítnutí jakýchkoliv nespravedlivých ujednání, je základem pro veškerý odpor svobodných mužů a tvoří zdroj silného postoje vězňů, kteří jsou stále ve vězení izraelské okupace,“ řekl.

Libanonský vrah, který zahájil týdenní návštěvu Sýrie v pátek, řekl, že na Sýrii je skvělé to, že když byl on sám před třiceti lety zatčen, bojovala Sýrie proti Izrael a nyní, o 30 let později, se na tom nic nezměnilo.

Kdo je to Samir Kuntar a jakých činů se dopustil, si můžete přečist v našem speciálu:
Samir Kuntar: hrdina nebo vrah?

25.11.2008 00:00 16