Praha Jeruzalém

Na základně Zikkim poblíž Pásma Gazy, která sloužila jako základna pro základní výcvik vojáků,  byl ve středu tento základní výcvik ukončen.

Ynet informoval o záměru armády přesunout nové rekruty pryč ze základny Zikkim již v červnu. Zástupce vrchního velitele armády, generálmajor Dan Harel, tehdy oznámil nový armádní postup, podle kterého budou vojáci zařazováni ke svým jednotkám  ihned poté, co jsou povolání do armády. Jednotky pak budou odpovědné za základní výcvik těchto vojáků.

Nový postup pak volal po uzavření jedné z výcvikových základen a vybrána byla právě základna Zikkim. Představitelé armády tehdy tvrdili, že na volbu základny nemělo vliv to, že byla základna Zikkim několikrát zasažena raketami Kassám.

Obyvatelé v okolí Gazy nejsou rozhodnutím armády příliš nadšení. Je podle nich třeba hledět také na to, jak vnímá tento krok Hamás, který ho jistě bude s raketovými útoky spojovat.

Při středečním ceremoniálu byly staženy čtyři ze sedmi vlajek posádek působících na základně Zikkim. Zůstanou tu tedy nadále pouze tři posádky.

20.11.2008 00:00 2