Praha Jeruzalém

[IMG R 10336]Vnuk Ze?eva Žabotinského, zakladatele revizionistického hnutí, v neděli oznámil, že vstupuje do strany Likud.
Předseda strany, Benjamin Netanjahu, byl  během tiskové konference v centrále strany v Tel Avivu zjevně v dobré náladě. „Likud byl založen Ze?evem Žabotinskym. V mnoha ohledech se považuji za jeho žáka.“

„Jsem velmi šťastný, že si našel ve svém rušném životě chvíli na to, aby se mezi nás přidal? Kruh se uzavřel. Pro Likud je to privilegium, že takový muž rozšířil naše řady a přispěl tím straně i státu,“ dodal Netanjahu.

„Připouštím, že jsem vzrušený. Je to privilegium, přidat se k tomuto hnutí,“ řekl Žabotinsky novinářům. „Naposledy sloužili Žabotinsky, Begin a Netajahu židovské veřejnosti během druhé světové války, kdy se snažili zachránit evropské Židy před vyhlazením. Dnes jsme opět týmem a chceme udělat vše pro to, abychom dokázali čelit všem výzvám, kterým čelí Izrael.“

Žabotinsky je další osobností, která rozšiřuje řady strany Likud. V poslední době do Likudu vstoupily prominentní osobnosti jako Dan Meridor, Benny Begin, Moše Jaalon, Asaf Chefetz, Uzi Dajan a Jossi Peled.

24.11.2008 00:00 5