Praha Jeruzalém

[IMG R 10945]Předseda Agudas Chasidei Chabad, rabín Josef Jicchak Aharonov, vyzval Izrael, aby umožnil imigraci indické chůvy, která před teroristy zachránila dvouletého Moše Holtzberga.

V okamžiku, kdy teroristi vtrhli do židovského centra v Bombaji indická chůva, Sandra Samuelová, popadla malého Mošeho do náručí a podařilo se jí z budovy s chlapcem v náručí uprchnout. Oba Mošeho rodiče, rabín Gavriel Holtzberg a jeho žena Rivka, byli teroristy zabiti.

„Hovořili jsem v Indii s lidmi a požádali jsme je o to, aby vyřídili víza. Stejná žádost přišla také od Gavrielova otce a Rivčiny matky. V tomto okamžiku je jediná, na koho chlapec reaguje,“ řekl Aharonov.
Holtzbergovic rodina by byla rád, kdyby chůva přicestovala do Izraele s chlapcem, protože je mu velmi blízko. Obávají se pouze byrokratických překážek.

Samuelová je teď společně s chlapcem v domě Ehuda Raze, vysoce postaveného bezpečnostního představitele na izraelském konzulátu v Bombaji. Společně s nimi jsou tam i rodiče Rivky Holtzbergové, kteří přicestovali do Indie z Izraele na samém začátku krize.

„Každý večer ho do postele ukládala jeho maminka a on teď nechápe co se děje,“ říká Samuelová.

01.12.2008 00:00 17