Praha Jeruzalém

Boje v Gaze pokračují a ztráty na straně Hamásu rostou. Hamás nyní začal vyhrožovat izraelskému vedení likvidací. Představitel Hamásu ze severu Gazy zmínil jmenovitě izraelskou ministryni zahraničí, Tzipi Livniovou, a ministra obrany, Ehuda Baraka.

„Dostihneme tu sionistku v jejím domě uvnitř komplexu Knessetu. Dostaneme také ty zrádce  v komplexu Mukata v Ramalláhu a ty v arabském světě, kteří měli prsty v plánu proti nám. Doženeme Baraka a dostaneme všechny z nich,“ řekl Hamad.

„Dnes posílám vzkaz mořem krve, která tu byla prolita, nevzdálme se a porazíme nepřítele. Odtud, z hrdého Pásma, vzkazujeme všem našim nepřátelům: Dostaneme vás, porazíme vás jednoho po druhém vás doženeme.“

„Dosáhneme na sionistické vůdce v jejich domovech, dostaneme se i na vás, kolaboranti v komplexu Mukata v Ramalláhu, a vyrovnáme s vámi skoré, s jedním po druhém.“

Bezpečnostní opatření okolo Baraka a Livniové byla zatím zvýšena, i když tím hlavním důvodem pro to nebyla operace v Gaze, ale zvýšení ostrahy všech tří hlavních kandidátů před izraelskými volbami.

29.12.2008 00:00 11