Praha Jeruzalém

[IMG R 10117]Většina teroristů Hamásu se začala od středečních raketových útoků na Izrael skrývat. Obávají se totiž izraelské odpovědi na tyto útoky. Všechny přístupné budovy Hamásu, včetně policejních stanic a vládních budov, jsou prázdné.

Ve středu večer zaútočilo izraelské letectvo na teroristickou buňku, která se připravovala k útoku minometnými granáty. Izraelské letectvo se k útoku rozhodlo poté, co byly směrem na Aškelon vypáleny desítky minometných granátů a raket. Při útoku byl zabit člen Hamásu a čtyři další zraněni. Palestinské zdroje uvádějí, že útok provedla izraelská helikoptéra, která vypálila tři střely proti skupině teroristů z Brigád Izz al-Din al-Kassám, vojenskému křídlu Hamásu.

Kvůli eskalaci útoků se Izrael rozhodl aktivovat výstražný systém proti raketám i v dalších městech včetně Ašdodu, Ofakim Rahat, Hatzerim a Kirjat Malachi.

Generální tajemník OSN, Ban Ki-moon, mezitím odsoudil raketové útoky na Izrael a vyzval Hamás k tomu, aby slíbil, že útoky okamžitě zastaví. Vyjádřil také znepokojení nad situací v Gaze a na jihu Izraele a řekl, že více násilí povede jen k utrpení civilistů.

25.12.2008 00:00 5