Praha Jeruzalém

Mezinárodní vyslanec pro Blízký východ, Tony Blair, pro největší palestinské noviny řekl, že izraelský premiér, Ehud Barak, a vůdce Palestinské samosprávy, Mahmúd Abbás, dosáhli tajné mírové dohody.

Blaira citoval jeruzalémský deník Al-Kuds: „Pokračující setkání mezi Abbásem a Olmertem?vytvořila dohodu.“ Řekl ale také, že bude ctít dohodu obou představitelů, že detaily dohody zůstanou ještě nějakou dobu tajné.

Dohoda nicméně není podle Blaira podepsána. Olmert totiž podle izraelských zákonů nemá pravomoc takovou dohodu podepsat, když je nyní hlavou vlády, která svůj post zastává pouze během přechodného období.
Mezinárodní společenství předpokládá, že ať už v izraelských volbách zvítězí kdokoliv, naváže v mírových jednáních a to, na čem se už Olmert s Abbásem dohodli.

10.12.2008 00:00 6

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka