Praha Jeruzalém

[IMG R 10174]Palestinští teroristé vypálili zatím během neděle na Izrael 14 raket Kassám. Na vesnici v oblasti Aškelonu byl vypálen minometný granát, který lehce zranil zahraničního dělníka, který na místě pracoval. Muž byl převezen do nemocnice Barzilai v Aškelonu.

Po útocích, které začaly již kolem sedmé hodiny ráno, zaútočilo izraelské letectvo na odpalovač raket u města Bejt Hanun, který byl připraven k použití.

Asi o hodinu později se pod palbou ocitlo město Sderot. Jedna raketa zasáhla dům, jeden obyvatel při tom utrpěl šok. Další raketa dopadla blízko základní školy a kulturního centra pro mládež. Další pak u továrny v místním kibucu, kde způsobila majetkové škody. Dvě rakety vypálené v rámci tohoto útoku dopadly ještě na palestinském území.

Okolo desáté dopadla raketa v průmyslové oblasti Aškelonu. Dvě další rakety byly vypálené v poledne a dopadly v otevřených oblastech regionů Ša?ar Hanegev a Eškol. Dvě další rakety byly vypáleny ve 13:30 místního času. Jedna dopadla na palestinskou stranu bezpečnostního plotu, druhá zřejmě v regionu Eškol.
Po ranních útocích zvýšila záchranná služba Magen David Adom svou pohotovost, která je nyní na druhém nejvyšším stupni. Domácí velitelství nařídilo, aby děti zůstávaly ve školách pouze v opevněných místnostech, které jsou speciálně vybaveny k tomu, aby případný raketový útok vydržely. Toto nařízení platí až do začátku chanukových prázdnin, které začínají v úterý.

K útokům na Sdertot se přihlásilo vojenské křídlo Islámského džihádu, Brigády al-Kuds a vojenské křílo Hamásu, Brigády Izz al din al-Kasám.

21.12.2008 00:00 3