Praha Jeruzalém

[IMG R 10512]V Rusku narozený izraelský obchodník Arkadi Gajdamak opustil tento týden Izrael. Policejní zdroje to potvrdily poté, co se tato zpráva objevila v rusky psaných izraelských novinách.

Podle zprávy opustil Gajdamak Izrael tejně, v rozhovoru ale Gajdamak řekl, že se rozhodně nejedná o útěk. Podle vlastních slov nechápe, v čem je problém. Pokračuje prý v podnikání a do Ruska odjel jen na 10 dní kvůli obchodu. Policejní zdroje také potvrdily, že Gajdamak dostal povolení k opuštění země, které k odcestování potřebuje. O omezení cest do zahraničí rozhodl minulý měsíc soud ve městě Petah Tikva kvůli obviněním, která byla v souvislosti s jeho podnikáním proti Gajdamakovi vznesena. Opatření má zajistit, aby Gajdamak před policejním vyšetřováním neutekl do zahraničí.

Gajdamak se v telefonickém rozhovoru velmi podivoval nad tím, kde se vzala fáma o jeho útěku ze země. Běžně prý tráví půl roku v Rusku a půl roku v Izraeli a není na tom podle něj nic neobvyklého.

Gajdamak měl také politické ambice, kterých se ale po fiasku jeho strany v jeruzalémských volbách vzdal. Opustil stranu Sociální spravedlnost, kterou založil, a o lokální politiku se již prý nezajímá.

19.12.2008 00:00 3