Praha Jeruzalém

Moše Feiglin, který v primárkách o pozici na kandidátce strany Likud do nadcházejících parlamentních voleb skončil na 20. místě, byl ve čtvrtek volebním výborem sesazen až na 36. pozici.

Proti pozici Feiglina na kandidátce se odvolal Ophir Akunis, který je na kandidátce na 28. pozici. Akunis je navíc také blízkým spolupracovníkem předsedy Likudu, Benjamina Netanjahua. Akonis tvrdil, že vzhledem k tomu, že byly ženy zvoleny na vyšší místa v kandidátce, než která pro ně byla zajištěna, měla by tato místa být postoupena členům zvoleným podle obvodů. Tím je například Akunis, který byl zvolen za obvod Tel Aviv. Podle něj by tito členové měli získat vyšší posty, než členové zvolení celonárodně, což je například Feiglin.

Feiglin má ale samozřejmě možnost se proti rozhodnutí u výboru odvolat. V případě nesouhlasu s rozhodnutím výboru může dále pokračovat i k soudu. Feiglin již oznámil, že chce za svůj post bojovat.

Feiglin rozhodnutí považuje za práci Netanjahua a lidí kolem něj. Feiglin totiž patří mezi největší oponenty Benjamina Netanjahua a 36. pozice by mu s největší pravděpodobností na zvolení nestačila.

11.12.2008 00:00 4