Praha Jeruzalém

[IMG R 11018]Na počátku izraelské vojenské operace v Pásmu Gazy jsme zde s komentářem otiskli vyjádření zástupce pražské Muslimké obce, Dr. Vladimíra Sáňky. Čeští muslimové se ke konfliktu v Gaze vyjadřovali i během jeho trvání a obsah většinou příliš nevybočoval ze zavedené formy.

Zajímavý boj se sváděl a nadále svádí na internetové komunitě českých muslimek. Komunita je z větší části tvořena Češkami, které konvertovaly k islámu. I zde většina příspěvků zapadá do zavedené formy a za nepopiratelný zdroj faktů se kromě jiného považují také informace od teroristů z Hamásu, případně Hizballáhu (stanice Al Manar). Je to sice smutné, ale každý ať si svůj zdroj informací vybere podle toho, jak uzná za vhodné.

Že to ale u některých diskutujících dam zachází i dále než je  možné tolerovat dokazuje následující část příspěvku jedné z nich. Otevřeně antisemitský  příspěvek se zřejmě nedá omluvit ani momentálním rozčílením nad průběhem diskuze.

„…absolutne nepochybuji o zverstvech ktere provadeji zide je to genocida naroda za celosvetoveho prihlizeni,jsem ochromena bezmocnostni,kdyz sleduji ty zabery placi u toho jako male dite,nesnasim zidy co to delaji a nepreji jim nic dobreho,oni znaji vse a oni jsou ty nejodpornejsi zrudy kteri oblizuji mym bratrum v palestyne,a nesnesu aby tady nekdo vubec zpochybnil to co se deje a kdyz on je tak bezcitny at je aspon ohleduplny k nam co mame city a jde si vylivat svou nenavist nekam jinam.“

(příspěvek byl pouze zkrácen, jinak do něj nijak zasahováno nebylo)

21.01.2009 00:00 55Zdroj: Redakce Israel.cz