Praha Jeruzalém

Hamás v pondělí přepadl konvoj asi 100 kamionů naložených humanitární pomocí. Jejich obsah ukradl a pak za nejvyšší nabídky prodal.
Činnost na hraničním terminálu je koordinována UNRWA a Červeným křížem a proto izraelská armáda nemůže proti takovým útokům nic dělat. Informovalo o tom izraelský rozhlas.

Mezi 10. a 1. hodinou přerušila izraelská armáda palbu a vytvořila humanitární koridor pro převoz humanitární pomoci do Gazy, Otevřeny byly přechody Kerem Šalom a Karni.

Na přechodu Kerem Šalom došlo k drobnému incidentu, když bezpečnosní předtavitelé nalezli mezi humanitární pomocí také elektrické vybavení, které bylo zabalené jako humanitární pomoc. Nalezeny byly počítače, infračervené kamery, mikrovlné trouby a další vybavení. Takové zařízení není možné podle nařízení ministra obrany Baraka do Gazy dovážet, nejedná se totiž o humanitární pomoc.

Elektronická zařízení se přesto do Gazy v případě nutnosti dostanou. Na základě zvláštního palestinského požadavku bylo do Gazy dodáno elektronické vybavení pro opravu poničené elektrické sítě.

13.01.2009 00:00 2