Praha Jeruzalém

6 Palestinců podezřelých z kolaborace s Izraelem bylo ve dvou předcházejících dnech popraveno členy bezpečnostních jednotek Hamásu v Džabalíja.

Mezi popravenými byli také tři bratři, z nichž jeden před svým zatčením spolkl SIM kartu, o které se předpokládá, že by mohla dokázat jeho telefonáty s izraelskými bezpečnostními představiteli. Podle svědků byli popraveni na ulici. Členové palestinské organizace a bezpečnostní zdroje z Gazy to potvrdily.

Podle Hamásu nemohou izraelské operace probíhat bez navádění ze země a všichni tři se ke spolupráci přiznali. Podle zdroje se muži přiznali před svou sestrou, která prohlásila, že je odsuzuje a že s nimi přeruší veškeré styky. Čtvrtý sourozenec byl popraven minulý týden poté, co se pokusil uprchnout z bombardované věznice v Gaze. Uvězněn byl za kolaboraci s Izraelem a za pomáhání při zabití bývalého vůdce Brigád Salah al-Din.

Kromě těchto sourozenců byli popraveni také další tři Palestinci a to krátce poté, co byli zadrženi kvůli podezření z kolaborace s Izraelem a navádění izraelských jednotek, zejména pak letectva. Všichni se podle Hamásu doznali.

Zprávy o popravách přišly také z jiných míst v Gaze, přesný počet popravených je ale nejasný.

07.01.2009 00:00 3