Praha Jeruzalém

[IMG R 10116]Palestinští teroristé v úterý vypálili z Pásma Gazy 8 minometných granátů. Zdá se ale, že všechny dopadly ještě na palestinském území, zřejmě kvůli technickým problémům. V jednom případě izraelské letectvo zjistilo minomet poblíž uprchlického tábora a zničilo ho.

Představitelé izraelské armády úzce monitorují  vývoj v Pásmu Gazy a odhadují, že granáty byly vypálené Hamásem a dalšími teroristickými skupinami, které se snaží „vygenerovat“ několik teroristických útoků denně.

Podle armádních zdrojů se teroristé nyní uchylují k minometných granátům, aby nevyprovokovali tvrdou izraelskou odpověď, ale zároveň si zachovali určitou míru teroristické aktivity. Armáda nicméně tvrdí, že minometné útoky jsou porušením příměří v Gaze a že armáda zprotředkuje Hamásu jasný vzkaz, že takové útoky nejsou akceptovatelné a nebou přehlíženy.

Podle bezpečnostních představitelů Hamás podkopává humanitární snahy tím, že pálí minometné granáty na hraniční přechody využívané pro převoz humanitární pomoci. Zdroje dodávají, že v některých případech byly kamiony s humanitární pomocí vyrabovány.

Během dne došlo také dvakrát k útoku na izraelské vojáky. 

21.01.2009 00:00 2