Praha Jeruzalém

[IMG R 10305]Izraelská armáda odhaduje, že bylo od začátku pozemní operace v Gaze zabito více než 50 teroristů.  Podle zdrojů z armády pokračuje operace podle plánu. I když se Hamás zatím vyhýbá informacím o svých ztrátách, armáda odhaduje, že kromě asi 50 zabitých teroristů jsou tu i desítky zraněných. Palestinci ovšem tvrdí, že většina zabitých jsou civilisté.

Podle zpráv přicházejících od vojáků z boje využívá Hamás široké spektrum zbraní včetně výbušných zařízení. Hamás často proti vojákům používá také minometné střely, na které Izraelci odpovídají střelbou z tanků. Většina z 20 zraněných vojáků byla zraněna právě minometnou palbu.

Každá skupina vojáků má seznam cílů v oblati svého nasazení, které zahrnují teroristickou infrastrukturu, například baterie munice, vstupy do podzemních tunelů, atd., které má zničit. Izraelské jednotky mají také zatýkat teroristy a posílat je k výslechu do Izraele. Arabská stanice al-Jazeera již informovala, že k zatýkání dochází ve městě Bejt Hanun.

Na operaci dohlíží vrchní velitel jižního velitelství, generál-major Joav Galant, a velitel divize pro Gazu, brigádní generál Ejal Isenber, který je odpovědný za pozemní operaci. Pozemní jednotky úzce podporuje také letectvo, které  útočí na buňky teroristů, které se snaží dostat k izraelským jednotkám.

04.01.2009 00:00 5