Praha Jeruzalém

[IMG R 10983]Palestinská policie násilně ukončila demonstraci organizovanou Hamásem na Západním břehu v okamžiku, kdy se demonstrace proti vojenské operaci zvrhly v demonstrace proti Palestinské samosprávě.

Bezpečnostní jednotky se soustředily zejména na ty, kdo nesli zelené vlajky Hamásu. Je to jasným náznakem Abbásova odhodlání zmařit jakékoliv snahy o ohrožní jeho vlády na Západním břehu ze strany Hamásu.

„Abu Mazen je na straně Židů!“ křičel 66letý Um Maher během malé demonstrace ve východním Jeruzelémě. Izraelská policie desítky demontrantů rychle rozehnala, na jiných místech to však byla palestinská policie, kdo demonstrace ukončoval.

V Hebronu Palestinci po desetiletí házeli kameny na izraelské vojáky, nyní takto zaútočili na palestinskou policii, která se pokusila postavit proti 400 stoupencům Hamásu, kteří mávali vlajkami Hamásu.

Ve městě Ramalláh zadrželi policisté 5 stoupenců Hamásu na demonstraci, které se zúčastnily asi 3000 lidí. Policisté také ničili transparenty se slogany podporujícími Hamás.

V několika případech zastavila palestinská policie demonstranty na cestě k izraelským kontrolním stanovištím. Demonstranti byli v šoku, když zjisili, že se střetávají s vlastní policií. 

03.01.2009 00:00 4