Praha Jeruzalém

[IMG R 11008]Prvním západním novinářem, který se od začátku izraelské vojenské operace dostal do Gazy, je jeden z  italských novinářů. Ten ve čtvrtek ráno podal první zprávy o tom, jak to v Gaze v této době skutečně vypadá. Do této chvíle pocházely záběry a informae z Gazy pouze z arabských médií, které přebírala i ta západní.

Italstký novinář potvrdil to, co se již před několika dny objevilo v německém tisku. A sice, že záběry jdoucí z Gazy do celého světa jsou značně filtrované a soustřeďují se pouze na záběry trpících civilistů, ve snaze vylíčit situaci v Gaze v co nejhorších barvách.

Podle italského novináře nejsou škody na budovách v Gaze tak velké, jak se na záběrech arabských médií zdají být. V Gaze podle něj není ani nedostatek jídla a s ním spojená humanitární krize, protože denně do Gzy směřují kamiony naplněné humanitární pomocí. Například jen ve čtvrtek to bylo celkem 100 kamionů.

Situace v Pásmu Gazy jistě není vzhledem k pokračujícím bojům dobrá, místní média se však snaží o to, aby vypadala horší, než ve skutečnosti je.

16.01.2009 00:00 12Zdroj: Redakce Israel.cz