Praha Jeruzalém

[IMG R 11070]Číňané si Židy spojují s chytrostí, bohatstvím a uměním vydělávat. To se odráží i v knižní nabídce, která zahrnuje tituly s názvy jako „Jak vydělávat jako Židé“ nebo „Tajemství globálních úspěchu Židů.“ Spojení Židů a peněz až do nedávna neneslo žádný antisemitický náboj, avšak nyní se tato skutečnost se mění s úspěchem knihy s názvem „Měnové války.“

Ve stručnosti: autor knihy tvrdí, že za všemi klíčovými historickými událostmi stojí židovské spiknutí, jehož cílem je zvětšení židovského bohatství. Světem v každém období, tedy i během současné krize, hýbou židovští bankéři.

Knihu napsal a před rokem a půl vydal Song Hongbing, počítačový technik žijící v USA. Kniha nejprve zapadla, ale v souvislosti s globální finanční krizí se před několika měsíci stala bestsellerem a její autor oslavovanou celebritou. Ačkoli Song Hongbing není odborníkem ani na historii, ani v oboru ekonomiky, pořádá přednášky a jeho státem vlastněné vydavatelství tvrdí, že jeho knihu čtou hlavní čínští ekonomičtí ředitelé a státní představitelé.

23.02.2009 00:00 70