Praha Jeruzalém

[IMG R 10305]Izraelské letectvo ve čtvrtek udeřilo na cíle poblíž města Rafáh na jihu Gazy. Podle palestinských zdrojů se útok zaměřil na zónu Filadelfského koridoru (Philadelphi Route), kde Palestinci obnovili práce na tunelech, které byly používané k pašování zbraní a jiného zboží z Egypta do Gazy. Neobjevily se žádné zprávy o obětech.

Brzy ráno izraelští vojáci poblíž hraničního přechodu Kerem Šalom zahájili palbu na palestinského teroristu, který se pokoušel instalovat bombu podél hraničního plotu mezi Izraelem a Gazou. Muž byl převezen do Zdravotnického centra Soroka v Beeršebě s lehkými zraněními a později byl dopraven bezpečnostní službou k výslechu.

Palestinské zdroje v Gaze také uvedly, že izraelské síly v noci operovaly poblíž hraničního plotu v severovýchodní části Gazy. Byla prý slyšet střelba.

Ve čtvrtek byly dále odhaleny Oblastní radou v Eškolu dvě rakety vypálené z Gazy. Zatím nebylo zjištěno, kam dopadly. Jiná raketa Kassám dopadla na palestinskou stranu na hranici Izraele s Gazou. Minometná střela pak dopadl poblíž oblasti Sdot Negev. Při útocích nedošlo k žádným zraněním ani škodám.

Ve středu došlo k dalšímu útoku poblíž kibucu v Šaar Hanegev. Útoku předcházel úder izraelského letectva na sedm tunelů užívaných k pašování zbraní podél zóny s názvem Philadelphi Route na hranici mezi Gazou a Egyptem. Další útok se soustředil na základnu Hamásu v Chan Júnis, při němž měla být podle některých zdrojů zničena mešita ležící nedaleko.

19.02.2009 00:00 5