Praha Jeruzalém

[IMG R 10305]Izraelští vojáci ve čtvrtek večer zabránili palestinskému granátovému útoku poblíž hraničního přechodu Sufa.
Vojáci zpozorovali okolo deváté hodiny večer poblíž hraničního přechodu Sufa Palestince, který se blížil k hraničnímu plotu s Izraelem. Upozorněni na něj byli vojáci brigády Golani. Ti vstoupili do Gazy a vyzvali muže, aby zastavil. Muž ale místo toho vytáhl z tašky granát. Vojáci nejprve vypálili několik varovných výstřelů, muž se ale stále k vojákům přibližoval a ti byli nuceni na něj vystřelit. Muže následně zabil výbuch granátu, který držel v ruce.

Vojáci sloužící u hranice s Pásmem Gazy byli instruováni, aby každý případ, kdy se Palestinci blíží k hraničnímu plotu, považovali za pokus o spáchání teroristického útoku. Izraelská armáda totiž předpokládá, že se Hamás a další teroristické organizace budou snažit i nadále útočit na vojáky poblíž hranice.

Je to jen týden, kdy byl izraelský voják zabit výbuchem nastraženého výbušného zařízení. Výbušnina explodovala vedle auta izraelské vojenské hlídky jedoucí podél hraničního plotu.

06.02.2009 00:00 2