Praha Jeruzalém

[IMG R 10114]Protiteroristická kancelář vydala v neděli varování před teroristickými útoky, vraždami a únosy Izraelců Hizballáhem, ať už uvnitř Izraele, tak i v zahraničí. „Takový útok ohrožuje všechny Izraelce, zejména izraelské představitele,“ říká se ve varování.

Podle izraelské bezpečnosti může Hizballáh plánovat útoky před výročími zabití dvou významných představitelů Hizballáhu, bývalého generálního tajemníka, Abbase Musawiho (16. února 1992) a Imada Mugniji (13. února 2008).

Varování je označené jako „velmi konkrétní hrozba.“

Protiteroristická kancelář radí Izraelcům cestujícím do zahraničí, aby přijali několik opatření, včetně obezřetnosti a citlivosti vůči jakýmkoliv abnormálním okolnostem. Kancelář také doporučuje Izraelcům, aby odmítli vzrušující a neočekávané nabídky, ať už obchodní nebo pro potěšení, pokud pocházejí od neznámých nebo podezřelých zdrojů. Měli by se také vyhnout neočekávaným setkáním na odlehlých místech po setmění.
Opatření by měla být přijata také na ulici. Izraelci by například neměli nastoupit do taxi, které vedle nich bez vyzvání zastaví.

Kancelář vydala doporučení také pro Izraelce, kteří zůstávají v zahraničí delší dobu. Ti by čas od času měli měnit zaběhlé zvyky, například změnit hotel, změnit běžnou dopravní cestu a měnit navštěvované restaurace a podobná místa.

02.02.2009 00:00 1