Praha Jeruzalém

[IMG R 10599]Parlamentní volby se blíží a průzkumy veřejného mínění udělaly hvězdu z předsedy pravicové strany, Jisrael Bejtejnu, Avigdora Liebermana. Zájem o Liebermana neprojevují pouze izraelská média, ale také velké zahraniční agentury, které se snaží zjistit, kdo že to Avigdor Lieberman vlastně je. Lieberman je tak stále více doprovázen i novináři z renomovaných médií včetně CNN, BBC nebo Sky.

Podle některých médií Avigdor Lieberman se svou stranou Jisrael Bejtejnu nahradil Likud, který se z pravé části politického spektr přesunul více ke středu a voliči s výrazně pravicovějším smýšlením tak nemají koho volit a vybírají si Liebermana.

Ulla Terkelsenová, dánská televizní reportérka, říká, že v Dánsku všichni znají Livniovou, Netanjahua a Baraka, Lieberman je ale velkou neznámou a proto se média snaží divákům vysvětlovat, proč lidé mají najednou Liebermana tak moc v oblibě. Všechny zajímá, jak se změní situace v Izraeli po volbcách, které podle průzkumů pravděpodobně vyhraje pravice a významného úspěchu v nich dosáhne také strana Jisrael Bejtejnu.

08.02.2009 00:00 5