Praha Jeruzalém

Palestinské ostřelování Izraele pokračuje a podle expertů nyní palestinští teroristé pálí na Izrael také vylepšené rakety Kassám. Mezi tyto vylepšené rakety patří i dvě rakety Kassám, které v sobotu ráno zasáhly Aškelon. Rozdíl oproti původně používaným raketám Kassám je v tom, že ty nové mohou způsobit větší škodu. Varovné je zejména to, že tyto rakety dokážou za určitých okolností prorazit opevnění, kterým jsou chráněny obytné i veřejné budovy.

Jedna z raket, které v sobotu ráno zasáhly Aškelon, dopadla na školu a dokázala prorazit opevnění, které má chránit studenty uvnitř právě proti raketovým útokům. Studenti ve škole v době dopadu rakety nebyli. Škola zůstane zavřená i v neděli (což je v Izraeli běžný pracovní den).

 Raketa měla průměr 170 mm, což umožnilo, aby se do ní dalo vložit více výbušnin. Na vytažení rakety z místa dopadu byly potřeba dva traktory. Vylepšené rakety Kassám jsou silnější než standardní Kassámy a mají také delší dolet, nejsou nicméně silnější než rakety typu Grad, které se do Gazy pašují.

01.03.2009 00:00 22