Praha Jeruzalém

[IMG R 10114]Libanonský poslanec z organizace Hizballáh se tento týden v Londýně setká s britskými poslanci. Jedna se o výjimečnou návštěvu, kterou organizace Hizballáh oznámila v sobotu.

Návštěva následuje poté, co britské ministerstvo zahraničí minulý měsíc oznámilo, že kontaktovalo politické křídlo Hizballáhu ve snaze dostat se k jeho zákonodárcům. Cílem je prý podpořit Hizballáh, aby se vzdal násilí, a aby hrál konstruktivní politickou roli v hluboce rozpolcené zemi.

V prohlášení Hizballáhu stojí, že poslanec Hussein Hajj Hassan byl pozván několika britskými poslanci, aby s nimi diskutoval o „regionálních záležitostech.“ Odcestovat do Londýna by měl v neděli.

Britské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že Hussein Hajj Hassan obdržel za účelem návštěvy jednorázové vstupní vízum s omezenou platností.

Mluvčí, která hovořila v anonymitě, řekla, že je rozhodnutí v souladu s vládní politikou zkoumat kontakty se členy politického křídla Hizballáhu. Dodala, že se neplánují oficiální setkání a vládními ministry.

29.03.2009 00:00 2