Praha Jeruzalém

[IMG R 10563]Izraelští vojáci ve středu zastřelili Palestince, který poblíž osady Halamiš házel Molotovovy koktejly na projíždějící auta. Další Palestinec byl vojáky zraněn.

Podle izraelské armády házeli oba mladíci Molotovovy koktejly na projíždějící civilní i vojenská auta, což mělo za následek jejich vznícení. Mladící hodili Molotovův koktejl na vojenský jeep, který jel před několika civilními auty. Záložáci z vojenského auta vyběhli a začali pronásledovat útočníky. Jednoho zastřelili, druhého zranili.

Házení kamenů a zápalných bomb na izraelská auta na Západním břehu je téměř na denním pořádku. Ve stejný den došlo například k házení kamenů na izraelský autobus západně od Ramalláhu. Žádná zranění nebyla způsobena, autobus byl ale poničen. V úterý házeli Palestinci Molotovovy koktejly a kameny na auta východně od Kalkílije, ani zde nebyla způsobena zranění, opět ale došlo ke škodám na autech. V pondělí večer hodili Palestinci Molotovův koktejl na auto poblíž Beit Omar, jihovýchodně od Betléma. Auto bylo poničeno. Ve stejný den, jen o několik hodin dříve, bylo kameny poničeno jiné auto, tentokrát východně od Kalkílije.

11.03.2009 00:00 5